Čáááááááu kočka!

“Čáááááááu kočka!” mrká na mňa sebavedome na spôsob seladona v rokoch – s jedným obočím a jedným kútikom zdvihnutým “čiáááo bellllaaaa” – jeden feťák na prechode pre chodcov.

Ale ukážkový feťák. Taký, na akom je to vidieť na 50m dopredu. Na Riazanskej, na križovatke s Kukučínkou. Tam majú svoj meeting point. Geocacheri by to nazvali “keškou”. Tento šiel práve z nákupu, takže spokojnú, ba dokonca až veselú náladu nedokázal pri konfrontácii s mojou anjelskou krásou udržať na uzde.

DSCN0188

Alebo je za tým niečo iné? Pred dvoma týždňami sa so mnou takto jednostranne spriatelil zas jeden feťák. Tiež si to fičal ku svojej keške. Tento ale čakal na prechode na Račianskej a červený panáčik STOJ mu neskutočne zvyšoval nervozitu. Bál sa, že kým tam príde vypredajú. Mal asi dva a štvrť metra a, čo je prekvapivé, tiež dvíhal jedno obočie. Naznačil pokus o kontakt, ale môj ranný pohľad nedávno zobudivšieho človeka, ktorý ešte nestihol vykonať všetky svoje životné potreby, ho zastavil v polke pokusu. Pozornosť mu preto opäť upútal vražedný červený panáčik na semafóre. Na to začal akoby pre seba čosi vyprávať a vyzývavým pohľadom hľadal poslucháča a spojenca (starí ľudia v MHD to radi robia). Začal splietať niečo o dioptriách, že už nevidí, že sa mu strašne zhoršil za posledný rok zrak, že mal dvojky ale teraz má už štvorky dioptrie… a ešte chcel dačo pokračovať, keď som si pomyslela: “Nemáš toľko fetovať.”

Tak neviem čo je horšie.

Či to, že sa vám (už zdá sa) pravidelne prihovárajú feťáci, alebo keď vám v mladosti hovorili starí ľudia “junák”, pretože si vás mýlili s chlapcom.

Fotor0102594453

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s