Hamilton squirel

Joži kúpil nový kávomat. Krásny, v štýle päťdesiatych rokov v Amerike. Viete si to predstaviť – plagát ženy v 3/4 rifliach a kockovanej košeli zauzlovanej na páse, červená bodkovaná šatka cez hlavu zauzlovaná vpredu nad čelom, blonďavé kučery,  červené lodičky a sýty červený rúž, a vedľa nej sklenená fľaška Coca Coly a nejaké kuchynské to zariadenie. Tak presne také zaobstaral pred nedávnom Joži do našej domácnosti, ktorá sa už začína všetkým podobať americkej kuchyni z päťdesiatych rokov.

Najnovšie teda pribudlo toto:

a

No a dnes vo veľkej sláve zrobil Joži rannú kávičku. Aj šáločky sme boli kúpiť do Ikey (prepáčte ale slovné spojenie “do Ikea” z mojich úst nedostanete ani heverom! Sme na Slovensku a tak budeme skloňovať. Do Ikea, do Eurovea, … to už môžme rovno hovoriť anglicky, kde sa vôbec nič neskloňuje… ). A tak na raäajkovom stole pribudli dve malé šáločky s horúcou kávičkou a hustou penou na vrchu. Dve – aj pre Jožiho.

Ale on kávu zásadne nepije, pretože je z nej potom vždy naspídovaný ešte dobrých pár hodín. Ak keby si ju dal poobede, nespí až do rána. To ja môžem vypiť večer za krígel kávy a do polhodiny som tvrdá. Na mňa to proste nefunguje. Ale späť k Jožimu a káve. Takže Joži si pripravil kávičku tiež. No však nekupoval kávovar, aby potom robil kávu iba mne ;). Sipol si za dúšok, ale nie, nechutila. A hybaj ju vyliať. To snáď nie! Káva a čaj sú božie moky, tie sa nevylievajú. Tak, že ja ju vypijem.

Dve kávy. Dve. Z nového talianskeho kávovaru = super malé a super silné. Vravela som, že boli dve? …

Videli ste animovaný film Za plotom? Over the hedge v origináli. Takže v tomto filme je taká veverica a volá sa, veľmi výstižne, Hamilton. Prečo? Lebo je spídy gonzáles. No a aby zachránil zvieratká v núdzi, musí Hamilton spraviť čosi mimoriadne odvážne – vypiť energy drink a ….

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s